Görenler sasirdi

Tam pes ettiği zamanda çocukları için tekrardan mücadele etmesi gerektiğini düşünen Riona, Keith’in koçluğu ve ilgisiyle kısa bir sürede ilk adımlarını atmıştır. Tekerlekli sandalyeye bağımlı olmaktan nefret eden Riona tekerlekli sandalyedeyken sanki herkes bana bakıyordu ve bir an önce bundan kurtulmam gerekiyordu demiştir.
Keith’in koçluğunda fizik tedaviye devam eden güçlü kadın bir gün Keith’in kendisine çıkma teklif etmesiyle şok olduğunu dile getirmiştir. O an aklıma başarılı bir Rugby oyuncusunun benim gibi engelli bir kadınla ne işi olur ki geldi. Ama Keith’in kişiliği ve bana olan ilgisi tüm korkularımı yok etti diye eklemiştir.

Keith’in de önceki evliliğinden bir kızı vardır. Keith’le beraber hem bacaklarını tedavi eden Riona aynı zamanda eşi tarafından kırılan kalbini de tedavi etmiştir. Çocuklarının da Keith’i çok sevdiklerini ve ona alıştıklarını söyleyen Riona yaşanılan her kötü şeyin aslında o kadar da kötü olmadığını, sonunun eğer mücadele edilirse iyilikle biteceğini belirtmiştir.

Tekrardan yürüyebilmek zorlu bir iş olsa da Riona azmini hiç kaybetmemiş ve bacaklarının güçlenebilmesi için elinden gelen her şeyi yapmıştır. 4 ay hastanede kalan kadın 16 adımı 25 dakikada atmış ve aynı şekilde geriye dönmüştür. Ama bu hem çocukları hem de kendisi için büyük bir gelişmedir.

Sadece bir çift olmayan Riona ile Keith aynı zamanda iyi bir takımdırlar. Birbirlerine ilham ve güç veren bu ikili gerçek aşkın ne demek olduğunu kanıtlıyorlar. Zamanla iyileşen Riona tekerlekli sandalyesini sadece uzun mesafelerde kullanmaya ve evin içerisinde ise koltuk değnekleriyle dolaşmaya başlamıştır. Hatta bir modellik yarışmasına bile katılan Riona reklam filminde dahi oynamıştır. Yaşadıkları ve deneyimleriyle herkese örnek olmak isteyen Riona kimsenin yalnız ve umutsuz hissetmemesi gerektiğini her defasında söylemektedir.

Konuya Geri Dön: Görenler sasirdi

Bu Resmi Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Yukarı Çık